Multibox limits and rules
#31
Z góry piszę, że nie czytałem całego wątku tutaj na forum odpisuje na pierwszy post Seaniela, a także na to co było pisane na discordzie. (Przepraszam, ale nie mam siły teraz wszystkiego czytać, a też chce się wypowiedzieć).

Sam od razu napiszę, że jestem zdecydowanie za ustawieniem 3 konta odpalone na PC, a co do 1 czy 2 PC na gracza to wszystko mi jedno szczerze powiedziawszy. Aczkolwiek jednak zaznaczam, tak jak pisał ktoś w wątku by dać limit 1 HWID na IP. Zauważcie proszę wszyscy, że w L2 nie mało jest graczy, którzy grają w jednym domu na jednym routerze. Sam gram z dziewczyną (jeśli Seaniel by chciał dowód no problem dla nas wysłać zdjęcie naszego stanowiska). Miałem również znajomych nie tak dawno, którzy grali w czterech na jednej stancji studenckiej i także z jednego routera...

Sam osobiście uważam, że jeśli projekt zakłada serwer dla wszystkich, to dlaczego nie może rzeczywiście być dla wszystkich? Jedni będą dobierać się w klany i grać z jednym boxem czy w ogóle bez. Inni będą grać sobie z własnym supportem (jak na przykład my) i szukać sobie zgranej ekipy wśród poznanych w toku gry, niekoniecznie na samym początku. Brak boxów czy ich nadmierne ograniczanie, także w toku gry zbuduje coraz większe dysproporcje pomiędzy CPkami, a graczami solo ponieważ ci będą uzależnieni od swoich znajomych czy współklanowiczów, a trzeba pamiętać, że to nie reborn z onlinem 3k+ i zbieraniem pt w kilka minut. Tutaj możliwe, że logując się o 16 nie mając boxa będziesz jako taki Tyrek czekać do 20, aż ktoś z klanu się zaloguje żeby ci z czymś pomóc...

Inna rzecz jest taka, że na serwerze jest genialna rzecz, która zminimalizuje dysproporcje początkowe pomiędzy ludźmi, a jest to oczywiście event flecisty. Zauważcie, że 85 lvl może zostać nabity dopiero po 3 miesiącach istnienia serwera. Niemożliwe jest w takim razie odskoczenie w lvlu nikomu albo "nabicie late gamu w 2 tygodnie". Do przodu oczywiście będą tylko CPki, które niezależnie czy boxów na komputer będzie 0 czy milion to w międzyczasie porobią sobie postacie na QA, Zakena, Orfena itd.

Dlatego proszę was... Zamiast nakręcać się, kłócić czy denerwować, dajcie każdemu grać tak jak chce, ponieważ serwer jest zrobiony na prawdę przyzwoicie i na papierze wygląda jak nie lada gratka zarówno dla tego typu graczy jak i tego. I tak po tych miesiącach gry o tym kto będzie czy silniejszy czy lepiej się bawić zadecyduje skill i nasze podejście. Seaniel chce stworzyć utopijny świat, w który wsiąkniemy na długie lata (mam nadzieje), dlaczego więc mamy jeszcze przed startem się wykłócać...

To tyle z mojej strony na tą chwilę. Jutro bardziej zagłębie się w posty pisane tutaj na forum i jeśli będzie trzeba ponownie się wypowiem. Przepraszam także, za możliwe literówki czy braki składniowe jeśli się pojawiły.
Reply
#32
Witam,
Main + Box dla każdego IP
Inaczej wychodzi patola moim zdaniem.
Reply
#33
(19-08-2021, 21:47)Art Wrote: Witam,
Main + Box dla każdego IP
Inaczej wychodzi patola moim zdaniem.

Celem tego posta jest zebranie argumentów za i przeciw, więc wybacz, ale jeżeli "wyjdzie patola" to Twój argument koronny to nie wiem czy kogoś tym przekonasz Big Grin

Dodatkowo trzeba pomyśleć o endgame, który oczywiście odbędzie się najwcześniej za pół roku, niemniej jednak się odbędzie.

Przewidując start na wrzesień mamy tak:
- Flecista mówi, że pierwsze lvle 85 będą w grudniu
- Zakładając "surową" naturę serwera pierwsze usprzęcone po zęby postacie będą trochę później, powiedzmy, że w lutym.
- Core z usprzęconych postaci zacznie kłaść pierwsze Hard Freyki, będą sporym wyzwaniem dopóki epiki i inne takie fajne nie będą już podstawowym wyposażeniem demażdilerów, a element nie będzie wbity nawet w skarpetki, zakładam, że w przypadku większych klanów wydarzy się to +- w styczniu
- Około marca przynajmniej trzy klany będą biły Hardówne regularnie, wtedy też zacznie się ciepełko na dworze, a zebranie dziewięciu aktywnych, przygotowanych do Hardówny osób będzie utrudnione

Głównie z tegoż powodu trzy postaci na osobe i regulaminowe ostrzeżenie o karach za używanie więcej niż jednego PC jest tu godne rozważenia, serwer będzie stał długo, ludzie zaczną zbierać sprzęt, a CPki i mniejsze klany nie będą nawet mogły się połasić o którąś z instancji. Oczywiście, jak gra była projektowana to po coś te limity wprowadzono, ale no niestety minęło 10 lat, a Freya to już nie wyzwanie, a smutna konieczność (przynajmniej w późniejszych etapach gry). 

My dla przykładu gramy dość kameralnym składem, jestem przekonany, że prędzej czy później jedno party wystarczy nam, żeby ubić poczwarę (Freyke), ale z takim ustawieniem skoordynowanie tego będzie niemożebnie ciężkie, bo będą potrzebne dodatkowe osoby tylko po to żeby wejść i popatrzeć. Jeżeli community stawia na 1+1 w obawie przed chorymi przewagami, moją propozycją jest zniesienie limitu wejść na instancje, o ile w ogóle da się to zrobić. Zaken ze 150 ele w broni to popierdółka, a będzie trzeba na niego iść w pięć osób, a po trzydziestym razie bicia go w 5 minut naprawdę ciężko będzie uzbierać ochoczo drepczących ludzi. Freya Extreme Cold w jednym party to nie jest coś, na co porwie się każdy, na początku będzie to wręcz niemożliwe. Tym sposobem po prostu usprzęcone osoby, które nie chcą się fumflować z największymi klanami tylko po to żeby ktoś im lognął krasnala na wejście będą miały szansę iść w te pięć aktywnych osób i zagrać Freya Extreme Extreme Cold. Nie wydarzy się to praktycznie w pierwszy rok trwania serwera, a już na pewno nie zrobi to różnicy osobom, które i tak wolą iść tam w 9+ aktywnych osób. 

Także chciałbym poznać Wasze, obrońcy 1+1, opinie na ten temat. Czy jest to coś do przyjęcia? Nie będzie biegało więcej boksów, po prostu mniej żywych ludków da radę zrobić interesujący ich content i nikt nie będzie szukał dziwnych obejść do tematu, nie będzie oszustw na loocie i innych takich paskudnych praktyk.

TL;DR: Boksy 1+1, ale dolny limit osób na instancje zniesiony/dopasowany. Proszę o opinie czy takie coś będzie dopuszczalne
Reply
#34
+1 za zmiejszenie limitow na instancje (niezaleznie od limitow slotów).

Co do limitu boxow ludzie i tak beda stawiac Wirtualki i logowac po wiele kont takie limity wprowadzaja tylko problem dla Administracji nie dosc ze musi scigac bociazy to jeszcze multi kompy a można by ten czas użyć do tworzeni klimatu na serwerze (eventy) a nie bawienie sie w policjanta i zlodzieja.

I teraz problem co zrobic z delikwentami BAN? mniej ludzi na serwerze takie limity to tylko kłopoty.  Sad
Reply
#35
Nie przeszkadza mi zmniejszenie limitów na instancje.
Reply
#36
"Głównie z tegoż powodu trzy postaci na osobe i regulaminowe ostrzeżenie o karach za używanie więcej niż jednego PC jest tu godne rozważenia, serwer będzie stał długo"

Ok, ok Smile

Przełączenie między dwoma oknami ma jeszcze jakieś resztki zabawy, na trzy też jakoś damy radę (sporo argumentów widzę na trzy konta od początku posta)

Imo - najważniejsze, żeby był 1PC / IP
Sam posiadam kilka kompów, ale stawianie całego party przypomina mi farmę krypto-waluty, a nie granie.

+ zmniejszenie limitów na instancje = dobry plan.
Reply
#37
Zmniejszenie limitu na instancje i mozliwość zalogowania 6 kont z 1 IP, poszaleliście. Bedziecie targac solo zakeny GL. Jak dla mnie 1+2 moze być, nie zawsze ( o godzinie np 6 rano jak ktos chce farmc) znajdzie pt , a limity na instancje retailowo.
Reply
#38
(20-08-2021, 18:01)Art Wrote: "Głównie z tegoż powodu trzy postaci na osobe i regulaminowe ostrzeżenie o karach za używanie więcej niż jednego PC jest tu godne rozważenia, serwer będzie stał długo"

Ok, ok Smile

Przełączenie między dwoma oknami ma jeszcze jakieś resztki zabawy, na trzy też jakoś damy radę (sporo argumentów widzę na trzy konta od początku posta)

Imo - najważniejsze, żeby był 1PC / IP
Sam posiadam kilka kompów, ale stawianie całego party przypomina mi farmę krypto-waluty, a nie granie.

+ zmniejszenie limitów na instancje = dobry plan.

A ja przypominam, że zarówno jak ja mam razem z dziewczyną 2 PC połączone do jednego routera to jako student wiem, że dużo graczy L2 mieszkając na stancjach gra nawet w 3-4 z jednego Internetu. Na serwerze też poza nami ktoś już pisał, że zamierza grać razem z żoną...
Reply
#39
(20-08-2021, 18:44)Aizawa Wrote: Zmniejszenie limitu na instancje i mozliwość zalogowania 6 kont z 1 IP, poszaleliście. Bedziecie targac solo zakeny GL. Jak dla mnie 1+2 moze być, nie zawsze ( o godzinie np 6 rano jak ktos chce farmc) znajdzie pt , a limity na instancje retailowo.

Absolutnie nikt nie mówi, że mają być wprowadzone i boksy i zniesienie limitu wejścia, bo to już rzeczywiście trochę przesada. Chodzi o jedno, albo drugie, żeby moc sprawcza tych pięciu aktywnych osób była dużo mniejsza, ale jednak żeby nie musieć angażować się w większe grupy, które jest szansa, że po prostu nie będą potrzebne.

Podsumowując: fajnie by było mieć trzy postaci naraz, z zakazem używania więcej niż jednego PC, ale jak się nie uda, to fajnie by było wejść na różne instancje bez potrzeby kombinowania jeśli gra się w mniejszym składzie
Reply
#40
Przede wszystkim proszę o szacunek do każdego uczestnika dyskusji, bez względu na to, co napisał. Pamiętajcie, że każda zamieszczona wypowiedź jest oceniana przez ludzi rozważających grę na serwerze i może przekładać się na ilość graczy. Nie ma lepszej promocji dla serwera niż szanująca się społeczność.

Odnośnie limitu w instancji: rozważałem oczywiście taką opcje już wcześniej, ale ostatecznie odpadła z kilku powodów:
  • jest to w praktyce zwiększenie dropa z tych RB x2, ponieważ przykładowo z 18 postaci można poskładać dwie wyprawy, a nie jedną i wyciągnąć dwa razy więcej itemów
  • taka zmiana ma duże ryzyko wygenerowania bugów, bo mechanika instancji często zakłada, że w środku będzie dana ilość postaci i party, ciężko przewidzieć czy się coś nie zacznie wywalać w którymś momencie, a jak to wyjdzie za pół roku to już trudno z takiej zmiany będzie się wycofać
  • dla żywotności serwera lepsze jest jak gracze muszą przygotować więcej postaci, bo dzięki temu mają, co robić i zostaną na serwerze dłużej, a to się przekłada bezpośrednio na długość życia serwera
Boxy, mimo wszystkich wad, ostatecznie wydają się lepszym rozwiązaniem tego problemu.

Chciałbym też unikać ułatwień w ewentualnych zmianach. Zauważcie, że wszystkie opcje, które dopuszczamy to utrudnienia w stosunku do początkowych założeń.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)