Multibox limits and rules
#1
English version below.

Rozumiejąc obawy graczy związane z multiboxem postanowiłem wstrzymać się z ostateczną decyzją na temat limitów, jakie będą obowiązywać na serwerze. Chce zebrać jak najwięcej informacji i argumentów, które pozwolą mi podjąć decyzję najbardziej pasującą do naszego serwera i graczy. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona trzeciego dnia od startu serwera.

Korekcie ulec mogą:

1. Limit kont na PC - rozważamy ustawienia z zakresu od 1 do 3 kont
2. Limit PC na gracza - rozważamy maksymalnie dwa lub jeden PC na gracza

Wiem, że temat jest wrażliwy i tutaj szczególnie proszę o tonowanie emocji i merytoryczną dyskusję. Bez względu jaką decyzję podejmę zdaje sobie sprawę, że nie każdemu będzie ona pasować, ale jakaś musi być - dlatego proszę o wyrozumiałość.

W tym temacie chciałbym przedyskutować wszystkie argumenty, a przede wszystkim zagrożenia i wasze obawy, jakie dostrzegacie w związku z danym ustawieniem. W miarę możliwości proszę o numerowanie tego co wypisujecie, żeby utrzymać porządek, gdy dyskutowane będzie kilka kwestii jednocześnie.

English version:

Understanding the players' concerns about multibox, I decided to postpone the final decision on the limits that will apply on the server. I want to gather as much information and arguments as possible that will allow me to make the decision that best suits our server and players. The final decision will be announced on the third day after the server starts.

Correction may be:

1. Account limit per PC - we consider settings ranging from 1 to 3 accounts
2. PC per player limit - we consider a maximum of two or one PC per player

I know that the subject is sensitive, and here I am asking you to tone down your emotions and a substantive discussion. Regardless of what decision I make, I realize that not everyone will suit it - that's why I am asking for your understanding.

In this topic, I would like to discuss all the arguments, most of all the risks and concerns you see about this setting. If possible, please number what you write to keep order when several issues are discussed at the same time.
Reply
#2
Rozum jest za "box unlimited", a serce za całkowitym brakiem boxów.

Brak ograniczenia dla boxów, badź też powyższe 2pc=6box.
+ Jedyne rozwiązanie, które jest uczciwie. Brak przewagi osób, które mają więcej ip, więcej pc.

Dla mnie to tyle z plusów, gdyż sam nigdy nie odpaliłem więcej, niż 1 boxa (no może był mały epizod na l2 dawnie, gdzie kolega mnie namówił do grania na 2 suportach na rb).

- Grałem przez jakis czas na ElmoreLab i odszedłem stamtąd z dwóch powodów - jednym z nich było, to że niedobrze mi się robiło, gdy widziałem na rynku 10 sklepów jednego gościa siedzących przy sobie - wyglądało to jak serwer botów, a nie ludzi. Po prostu, odpychające.

Całkowite zniesienie boxów, bądź 1+1
+ Estetyczny serwer pełen ludzi, a nie botów.
+ Jakby nie było, jest to gra mmorpg, a nie single player.
+ Większy nacisk na współprace.
+ Będzie ciężej jednej osobie/jednemu pt zabić rb / gdy ktoś się wykruszy, miejsce w rb party może dostać jakiś totalny random.
+ Znam osoby, które grają tylko suportami, dzięki takiemu rozwiązaniu będą czuły się potrzebne nie tylko na pvp, siege.

- Ograniczone możliwości przy mało popularnych godzinach gry.
- Większa konieczność czuwania nad przestrzeganiem zasad. Większe dramaty - "ej to nie ja, co ktoś tak powiedzał".
- Z własnego doświadczenia wiem, że nie da się zebrać party na anakazela bez poważnego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.
- Trzeba żyć z ludźmi, rozmawiać z nimi, układać się, dzielić - niekiedy bywa to uciążliwe.

Na koniec chciałbym podkreślić to, że nie każdy chce mieć po 2 tygodniach postać z 2 subkami na 85lvl, full epic. Niech gra się ciężko i długo, ale w przyjaznej atmosferze i uczciwie.
Reply
#3
1+1 wydaje sie najlepszą opcją Smile czytając komentarze na discordzie wydaje mi się że będzie to najlepsze rozwiazanie ... cytując "Wilk syty a pies biega z mambą" Tongue
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply
#4
1+1 x2 PC - kto będzie chciał i tak odpali sobie 4 (lub więcej jak będzie chciał ryzykować xD).
Pozwoli to zarówno na pogranie solo (h5 oferuje wiele spotów do farmy solo z słabym buffem na wysokim lvl), oraz potrzebę zrzeszenia chociażby 2-3 osób dla ubicia instancji, rb itd.

Czy rozważane było podniesienie newbie buffera do 84 zamiast 75? Myślę, że w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na rozgrywkę, a może ułatwić bieganie za questami, i farmienie solo spotów niektórym graczom po przekroczeniu 75 lvl.

Co do dominacji RB - przez event flecisty nie będzie to takie proste (bez full buff nie jest tak łatwo ubić RB 60+ samemu z 5 boxami), ponadto exp z low lvl RB został z tego co wiem zredukowany i nie powinno to dawać ogromnych korzyści. Oczywiście zależnie od tego jak z dropem z RB, jeżeli szansa na drop i count będzie zbyt wysoka (np. z RB wypada 15 scrolli lub kilka itemów), może to spowodować znaczną różnice, a takie sytuacje zdarzają się na low lvl rb.

Poza tym na kronice H5 można bez najmniejszego problemu farmić itemy jako solowy gracz z jednym boxem, lub nawet bez niego i poprzez handel z innymi graczami zakupić/stworzyć end game gear. Zwłaszcza, że lvle będą limitowane i każdy bez problemu zdąży wykonać kilka questów, kupić trochę materiałów zanim w ogóle będzie w stanie ubrać wysoko lvlowy ekwipunek.
Reply
#5
Moim zdaniem 3 boxy to jest minimum i maximum jaki powinien być zachowany, duzo ludzi pewnie będzie grało solo
Wiec MAIN + 2 supportów
Weźmy pod uwagę ze jeszcze musisz mieć spoila/crafta.

A jak chcecie grac na 1 konto to możecie iść na jeden z większych serwów low rate gdzie możecie biegać tylko sami.

Kolejna uwaga instancje = hard freya 2x pełne party to żeby to uzbierać jak masz solo to będzie cud... do tego nie masz bufa to w każdym party musi byc ktoś z bufem.
Reply
#6
(11-08-2021, 09:35)Romeren Wrote: Moim zdaniem 3 boxy to jest minimum i maximum jaki powinien być zachowany, duzo ludzi pewnie będzie grało solo
Wiec MAIN + 2 supportów
Weźmy pod uwagę ze jeszcze musisz mieć  spoila/crafta.

A jak chcecie grac na 1 konto to możecie iść na jeden z większych serwów low rate gdzie możecie biegać tylko sami.

Kolejna uwaga instancje  = hard freya 2x pełne party to żeby to uzbierać jak masz solo to będzie cud... do tego nie masz bufa to w każdym party musi byc ktoś z bufem.

Jak chcesz, to możesz iść na inny serwer i ciągnąć ze sobą nawet dziesięć boxów, ale nie pisz ludziom co mogą, a czego nie, bo mnie zdenerwujesz.
Reply
#7
(11-08-2021, 13:33)Elleshar Wrote:
(11-08-2021, 09:35)Romeren Wrote: Moim zdaniem 3 boxy to jest minimum i maximum jaki powinien być zachowany, duzo ludzi pewnie będzie grało solo
Wiec MAIN + 2 supportów
Weźmy pod uwagę ze jeszcze musisz mieć  spoila/crafta.

A jak chcecie grac na 1 konto to możecie iść na jeden z większych serwów low rate gdzie możecie biegać tylko sami.

Kolejna uwaga instancje  = hard freya 2x pełne party to żeby to uzbierać jak masz solo to będzie cud... do tego nie masz bufa to w każdym party musi byc ktoś z bufem.

Jak chcesz, to możesz iść na inny serwer.


Mi aktualny zasany 3 boxy na komputer odpowiadaja Smile  wiec bardziej to się do ciebie tyczy.
Reply
#8
Ja nie chce tu nikogo upominać. Ze swojej strony chciałbym tylko zaznaczyć, że każdy bez względu na preferowany styl gry jest mile widziany na serwerze.
Reply
#9
(11-08-2021, 14:13)Sayha Wrote: Ja nie chce tu nikogo upominać. Ze swojej strony chciałbym tylko zaznaczyć, że każdy bez względu na preferowany styl gry jest mile widziany na serwerze.

Moim zdaniem 3 boxy per PC to optymalne rozwiązanie, jeżeli będzie 1+1 albo coś  wgl single, to sadze ze dużo ludzi stwierdzi ze to nie dla nich, weźmy pod uwagę Polskich CP jest dość mało.
Reply
#10
(11-08-2021, 14:30)Romeren Wrote:
(11-08-2021, 14:13)Sayha Wrote: Ja nie chce tu nikogo upominać. Ze swojej strony chciałbym tylko zaznaczyć, że każdy bez względu na preferowany styl gry jest mile widziany na serwerze.

Moim zdaniem 3 boxy per PC to optymalne rozwiązanie, jeżeli będzie 1+1 albo coś  wgl single, to sadze ze dużo ludzi stwierdzi ze to nie dla nich, weźmy pod uwagę Polskich CP jest dość mało.

Jak zrobisz 3 konta na pc to ludzie będą grali sami a nie w cp
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)