Księgi do zwiększenia udźwigu
#1
Kolejną sugestią jest zwiększenie zakresu poziomów na jakich można korzystać z ksiąg zwiększających udźwig skoro już są.

Chodzi o to, że zdobywając taką księgę z 30 poziomi  osobiście będąc na poziomie 39 nie jestem w jakikolwiek sposób jej wykorzystać bo opis przedmiotu mówi twardo "level 30" i kropka.

Moja sugestia jest taka zwiększyć zakres możliwości użycia księgi o +5 poziomów w górę lub dokładne opisanie tego dodatku z zaznaczeniem, że aby użyć księgę trzeba być na odpowiednim poziomie i ani procenta więcej. Bo w tej chwili wiadomo, że są takie księgi i można sobie powiększyć udźwig ale nie wszystko jest wyjaśnione.

Nie miałem styczności z księgami z Raid Boossów więc nie wiem jak to tam wygląda.

Według mnie nie powinno być tak, że osoba osiąga 20 poziom z nadzieją że znajdzie te księgę i organizuje wyprawę, pokonują Raid Bossa, wypada księga i wielkie rozczarowanie bo przy ubiciu potwora jej pozom podskoczył do 22 na przykład. Na poziom 4 natomiast trzeba ubić Raid Bossa z poziomów około 45-48 z tego co pamiętam z poszukiwań i tutaj może być niemałe zdziwienie.

Dlatego proszę o rozważenie mojej sugestii o zwiększeniu możliwości użycia przedmiotu o +5 poziomów w górę lub dokładne opisanie tego całego przedsięwzięcia ze wszystkimi ograniczeniami.

Wystąpił tutaj wg mnie błąd lekkiego niedoinformowania.

Pozdrawiam serdecznie.
Reply
#2
To chyba nie jest wina Twojego poziomu tylko faktu, że nie wpisałeś wcześniej księgi nr 2 (wnioskuję z tego, że nie miałeś styczności z Raid Bossami).
Reply
#3
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Co ma piernik do wiatraka, w tym przypadku RB do braku informacji o księgach?

Chodzi o to, że w zakładce "Library" w Community Board, przy wyszukiwaniu tej księgi, nie masz możliwości sprawdzenia że jest tam adnotacja w opisie przedmiotu "Usable: 30 lvl" na przykład o ile dobrze pamiętam.

Brak również jasnego przekazu, że księgi można użyć tylko na konkretnym poziomie doświadczenia, poziom wyżej i już nie użyjesz.

Brak również informacji, że trzeba zbierać księgi po kolei ( o ile tak trzeba) i żeby użyć księgi z 3 poziomu mając nawet poziom 70 trzeba mieć najpierw wpisaną księgę z poziomu 2.

Rozumiesz teraz? O księgach wiemy tyle, że można je zdobyć, część z RB część z mobów, możemy sobie wyszukać z jakich potworów można je wyciągnąć oraz gdzie te potwory znaleźć, ale reszty mechaniki nie znamy, czyli czy ksiąg z poszczególnych poziomów można użyć na konkretnym poziomie postaci, czy trzeba zbierać wszystko po kolei. Czy na przykład postać na 60 poziomie powie sobie "a może by mi się przydał ten zwiększony udźwig bo tyle tego śmiecia nosze, poszukam sobie księgi 6 poziomu", szuka, znajduje i próbuje użyć i nic bo albo ma nie taki poziom jak trzeba albo niema pozostałych pięciu ksiąg i też jest w czarnym lesie. Rozumiesz teraz o co mi chodzi?
Reply
#4
Książki mają analogiczny schemat opisu jak wszystkie inne: http://l2j.ru/index.php?s=forgotten+sc

Level w opisie to poziom minimalny, a nie jedyny możliwy.

Ilość i format informacji o zmianach w naszej kronice jest identyczny do tego co daje NCSoft do swoich: https://eu.4game.com/patchnotes/lineage2/331/

Resztę pozostawia się graczom do odkrycia.
Reply
#5
Z tym, że książki to wasz pomysł chyba. Jest delikatna różnica między "Can be acquired by level 83" a "Required: level 80". Pierwsze mówi o możliwości zdobyć na 83 a drugie o koniecznosci bycia na 80. Właśnie stąd są moje pytania i dociekania.


W drugim linku nie widzę analogii z moim zapytaniem.
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)