seal stones - szansa dropu
#1
Witam,
wczoraj grając postacią na 85 poszedłem na low lewelowe catacumby. Zauważyłem, że szansa wypadnięcia wszystkich seal stonów wynosi 100%. Mając ten 85 level postaci, ubijając moby które mają około levela 40+ za każdym razem dropiły mi seal stony. Z tego co pamiętam to wraz z duża różnicą leveli kamienie nie powinny wcale dropić.
Wydaje mi się, że to trochę psuje rozgrywkę bo wylewelowana postać aby szybko wyfamić AA będzie ubijała moby na low lvlach.
Pozdrawiam.
Reply
#2
Było to opisywane przy wątku o spoilowaniu.
Maxymalna kara za duże różnice lvli to -45% szansy na drop/spoil.
Szansa na drop seal stone przy ratach x1 to 70%.
Nie wiem czy czy przy ratach x2 trzeba to traktować jako 140%??
Wtedy -45% to i tak zostaje 95% szansy na drop??

Zarówno tutaj jak i przy spoilu kary za dużą różnice powinny być w mojej opinii zachowane oryginalnie i spadać wręcz do 0 przy bardzo dużej różnicy lvli.
Na ten moment jest max -45% kary na drop/spoil
Reply
#3
Obliczanie tego jest dużo bardziej złożone. Seal Stony są traktowane jak waluta, nie zmniejsza się ich szansa tylko minimalna i maksymalna ilość jaka może wypaść.

Zrobiłem szybki test dla was:

Moby w Catacomb of Branded normalnie rzucają po 400-500 Green Seal Stone dla bijącego na 40 levlu. W przypadku 85 levla to 200-300 Green Stonów za moba. Dla porównania w Dark Omen z moba leci 1500-2000 Green Stonów za moba.
Reply
#4
(30-08-2021, 21:48)Sayha Wrote: Obliczanie tego jest dużo bardziej złożone. Seal Stony są traktowane jak waluta, nie zmniejsza się ich szansa tylko minimalna i maksymalna ilość jaka może wypaść.

Zrobiłem szybki test dla was:

Moby w Catacomb of Branded normalnie rzucają po 400-500 Green Seal Stone dla bijącego na 40 levlu. W przypadku 85 levla to 200-300 Green Stonów za moba. Dla porównania w Dark Omen z moba leci 1500-2000 Green Stonów za moba.

Rozumiem, że chcesz nam przez to pokazać, że to się nie opłaca. Ale to do tego testu dołóż wielkość traina i czas bicia owego traina. Wtedy się może okazać, że hajlewelowcy będą farmić lowlvl caty bo będzie sumarycznie lepiej.
Normalnie powinna być kara (jak zawsze i wszędzie), że lekko niebieskie moby dają mało expa i obniżonego dropa a ciemno niebieskie nie dają już nic kompletnie. To po prostu jest zdrowe i wymusza zmianę na kolejnego spota.
Reply
#5
(31-08-2021, 12:14)Vow Wrote:
(30-08-2021, 21:48)Sayha Wrote: Obliczanie tego jest dużo bardziej złożone. Seal Stony są traktowane jak waluta, nie zmniejsza się ich szansa tylko minimalna i maksymalna ilość jaka może wypaść.

Zrobiłem szybki test dla was:

Moby w Catacomb of Branded normalnie rzucają po 400-500 Green Seal Stone dla bijącego na 40 levlu. W przypadku 85 levla to 200-300 Green Stonów za moba. Dla porównania w Dark Omen z moba leci 1500-2000 Green Stonów za moba.

Rozumiem, że chcesz nam przez to pokazać, że to się nie opłaca. Ale to do tego testu dołóż wielkość traina i czas bicia owego traina. Wtedy się może okazać, że hajlewelowcy będą farmić lowlvl caty bo będzie sumarycznie lepiej.
Normalnie powinna być kara (jak zawsze i wszędzie), że lekko niebieskie moby dają mało expa i obniżonego dropa a ciemno niebieskie nie dają już nic kompletnie. To po prostu jest zdrowe i wymusza zmianę na kolejnego spota.

próbowałeś robić trainy w cata ? bo ja zebrałem jedną dużą sale i dałem radę dobiec tylko do małej i na tym skończyło sie Moje rumakowanie Smile pozatym tak czy siak postacie na 85 będą farmic niżej lvl caty bo nie ma żadnych hlvl Smile max mob ma chyba 79 lvl
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply
#6
No szczerze powiedziawszy to nie robiłem trainow, bo nie zdążyłem - zamknięto betę. Ale jeśli ustać jednej sali nie mogłeś... No cóż, to już nie to samo frenzy co na interlude xD

High lvl dla mobów 40+ to też postać 70+. Nie wiem nie wiem, ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z sytuacją, że nie ma kary na drop i spoil jak lvl za duży postaci.
Reply
#7
Jeśli chodzi o brak kary do dropu czy spojla jest to praktyka na wielu serwerach H5. Oczywiście nie obejmuje to rb, w tym przypadku zasady są po staremu. Dla mnie nie ma sensu robienia oddzielnych postaci do niskolewelowej farmy. Co do farmy w katach przy obecnej szansie canceli będzie ciężko robić trejny, a z doświadczenia wiem że jeśli będą w catach czempiony to i tak wszyscy będą siedzieli na mobach max 75 lvl Tongue
Reply
#8
(01-09-2021, 15:07)Vow Wrote: No szczerze powiedziawszy to nie robiłem trainow, bo nie zdążyłem - zamknięto betę. Ale jeśli ustać jednej sali nie mogłeś... No cóż, to już nie to samo frenzy co na interlude xD

High lvl dla mobów 40+ to też postać 70+. Nie wiem nie wiem, ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z sytuacją, że nie ma kary na drop i spoil jak lvl za duży postaci.

ustać ustałem Smile chodziło mi o to, że moby się cofnęły poprostu do swojej sali
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)