Multibox limits and rules
#21
No juz darujmy sobie technikalia jak tego dokonac, czy to zaken, czy freya czy jaki kolwiek inny boss czy chocby farm spot. Chodzie mie o to, ze wlasnie zorganizowane grupki ludzi znacznie wiecej skorzystaja na multiboxie niz solo gracz. A intencja w sumie ma byc odwrotna niz rzeczywisty bedzie skutek sie obawiam ;/
Reply
#22
(14-08-2021, 21:59)Vow Wrote:
Otóż tych 2 PC nie maja wlasnie solo gracze, a zorganizowanie grupy sa zorganizowane i to wlasnie one beda logowac max ile sie da ; Wrote:

Cholerna racja.

Administratorze. Z jednej strony robisz coś pięknego. bo maksymalnie ograniczasz wyścig szczurów. Z drugiej strony jednak każesz się prześcigać - mocno faworyzujesz osoby, które mogą i którym się chce logować pińcet boxów. Proszę o rozwagę! Tym bardziej proszę, gdyż już pewnie nie zobaczymy tak dobrze zapowiadającego się serwera.
Reply
#23
Myślę, że powinienem jeszcze wyjaśnić zasadę PC na gracza, bo odnoszę wrażenie, że nie jest do końca jasne jak w praktyce to będzie funkcjonować.

Trochę nieuzasadnione jest mnożenie limitu na PC i limitu PC na gracza. Daje to mylny obraz w porównaniu do innych serwerów, gdzie w ogóle nie limitują PC na gracza i nikt tam nie mnoży limitu przez nieskończoność.

Limit u nas to 3, nie 6. Zasada PC na gracza jest bardzo trudna do wyegzekwowania i została wprowadzona do regulaminu tylko po to, żebym mógł zrobić cokolwiek, gdy ktoś będzie leciał po bandzie, logował boxy na potęgę i wyśmiewał innych, że przecież można, bo w regulaminie nic o tym nie ma. W praktyce ta zasada pomoże zwalczać tylko takie ekstremalne przypadki.

Niestety nie mogę wam zagwarantować zupełnego wyeliminowania tego zjawiska, ale mogę was przynajmniej ochronić przed tymi najbardziej denerwującymi sytuacjami.

Dodatkowo, trzeba pamiętać, że przy takich, ciężkich do wykrycia wykroczeniach ograniczenia mogą paradoksalnie pomagać graczom, którzy je łamią, bo uczciwi będą się ograniczać, a nieuczciwi mają stosunkowo małą szanse, że zostaną wykryci, więc ostatecznie zyskują przewagę.

To jest trudny temat.
Reply
#24
"

Limit u nas to 3, nie 6. Zasada PC na gracza jest bardzo trudna do wyegzekwowania i została wprowadzona do regulaminu tylko po to, żebym mógł zrobić cokolwiek, gdy ktoś będzie leciał po bandzie, logował boxy na potęgę i wyśmiewał innych, że przecież można, bo w regulaminie nic o tym nie ma. W praktyce ta zasada pomoże zwalczać tylko takie ekstremalne przypadki.

"

No to teraz już w ogóle nie rozumiem ograniczenia 2 PC na gracza. Po co? Skoro to ograniczenie ma służyć jako argument do wyciągnięcia konsekwencji od rażąco łamiących ten przepis, to czemu nie może być 1 PC na gracza? I wtedy max 3 konta mogą być odpalone przez gracza. Nie wiem. No zupełnie tego nie rozumiem.
Reply
#25
Nigdzie nie napisałem, że nie może być 1 PC. Jedynie próbowałem wytłumaczyć specyfikę tej zasady.

2 PC zostało wyznaczone, żeby blokować logowanie 9 postaci przez jedną osobę, co ma znacznie większą szkodliwość społeczną niż logowanie 6, bo pozwala wchodzić do instancji z limitem full party i znacznie zwiększa możliwości takiej osoby.

Łatwiej też zapanować nad graczami, którzy mają 3 PC, bo prawie ich nie ma, niż tymi co mają 2 PC. Z moich obserwacji wynika, że 2 PC ma 50% graczy i przy niskiej skuteczności karania takich wykroczeń obawiam się odwrotnego efektu na znaczącą skalę, o którym pisałem wyżej.

Gdyby istniał bardziej skuteczny sposób niż obserwacja na wykrywanie tego to sprawa byłaby prostsza.
Reply
#26
Cały czas myślę nad limitami boxów i jedyne, co na razie jest pewne to to, że bez względu na to, jaką decyzję podejmę to część z was będzie niezadowolona. Już w pierwszym poście założyłem, że ta kwestia jest nie do pogodzenia i będziemy musieli się ostatecznie na coś zdecydować, ale może to jest błędne rozumowanie.

Wróciłem do tego założenia i przeanalizowałem alternatywne możliwości rozwiązania tego problemu. Teoretycznie możemy spróbować stworzyć system zachęcający graczy do samoograniczania się w używaniu boxów. Podobną filozofią rozwiązujemy już niektóre problemy na serwerze, jak np. zadania na zmianę profesji, gdzie gracz sam decyduje, czy chce robić czy pomijać questy i każda z opcji ma swoje zalety i wady.

Jak taki system mógłby wyglądać w przypadku tego problemu? Zarówno gra z boxami jak i bez ma swoje plusy i minusy, więc aby zachęcić graczy do ograniczenia użycia boxów powinna wystarczyć dodatkowa nagroda za ich nie używanie. Przykładowo gracz, który w ciągu ostatnich 24h nie logował boxów ma dodatkową premię, jeśli wykorzystał limit częściowo to nagroda będzie mniejsza. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy gracz mógłby grać swoim stylem mając z tego adekwatne korzyści.

Co mogłoby się sprawdzić jako nagroda? Większość obaw związanych z boxami kręci się wokół bicia RB - ogólnie rzecz biorąc boxy są ułatwieniem w zabiciu bossa, dlatego w tych okolicach poszukałem odpowiedzi. Taką nagrodą może być premia do dropu z RB. Boxy zwiększają szansę na ubicie RB, a brak boxów zwiększa szansę na drop. Taki mechanizm w L2 już istnieje pod postacią kary - szansa na drop maleje wraz z różnicą poziomów między postacią a RB. To powinno spełnić swoją rolę jako zachęta.

Pozostawiam wam temat do przegadania. Bez względu, jakie są między nami różnice w podejściu do gry to wierzę, że każdy dostrzega wspólny interes w tym, żeby zatrzymać na serwerze jak największą liczbę graczy - może taki kompromis będzie właściwą drogą do osiągnięcia tego celu.
Reply
#27
(15-08-2021, 23:10)Sayha Wrote: Cały czas myślę nad limitami boxów i jedyne, co na razie jest pewne to to, że bez względu na to, jaką decyzję podejmę to część z was będzie niezadowolona. Już w pierwszym poście założyłem, że ta kwestia jest nie do pogodzenia i będziemy musieli się ostatecznie na coś zdecydować, ale może to jest błędne rozumowanie.

Wróciłem do tego założenia i przeanalizowałem alternatywne możliwości rozwiązania tego problemu. Teoretycznie możemy spróbować stworzyć system zachęcający graczy do samoograniczania się w używaniu boxów. Podobną filozofią rozwiązujemy już niektóre problemy na serwerze, jak np. zadania na zmianę profesji, gdzie gracz sam decyduje, czy chce robić czy pomijać questy i każda z opcji ma swoje zalety i wady.

Jak taki system mógłby wyglądać w przypadku tego problemu? Zarówno gra z boxami jak i bez ma swoje plusy i minusy, więc aby zachęcić graczy do ograniczenia użycia boxów powinna wystarczyć dodatkowa nagroda za ich nie używanie. Przykładowo gracz, który w ciągu ostatnich 24h nie logował boxów ma dodatkową premię, jeśli wykorzystał limit częściowo to nagroda będzie mniejsza. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy gracz mógłby grać swoim stylem mając z tego adekwatne korzyści.

Co mogłoby się sprawdzić jako nagroda? Większość obaw związanych z boxami kręci się wokół bicia RB - ogólnie rzecz biorąc boxy są ułatwieniem w zabiciu bossa, dlatego w tych okolicach poszukałem odpowiedzi. Taką nagrodą może być premia do dropu z RB. Boxy zwiększają szansę na ubicie RB, a brak boxów zwiększa szansę na drop. Taki mechanizm w L2 już istnieje pod postacią kary - szansa na drop maleje wraz z różnicą poziomów między postacią a RB. To powinno spełnić swoją rolę jako zachęta.

Pozostawiam wam temat do przegadania. Bez względu, jakie są między nami różnice w podejściu do gry to wierzę, że każdy dostrzega wspólny interes w tym, żeby zatrzymać na serwerze jak największą liczbę graczy - może taki kompromis będzie właściwą drogą do osiągnięcia tego celu.

prawda jest taka, że decyzję ostateczną podejmiesz Ty jako Admin, a My tu piszemy tylko i wyłącznie swoje za i przeciw tematowi Smile nie nie jest to lizanie dupy jak to zaraz pewnie jakiś 'yntelygentny" napisze ale powiedzmy sobie szczerze .... nigdy nie zrobisz tak żeby wszystkim pasowało i nigdy nie będzie ustawień serverowych, które każdemu będzie odpowiadać.

Ktoś tam pisał, że zorganizowane CP, które przyjdą nie będą używać boxów tylko każdy będzie wiedział co robić i powiem Wam a ch...a prawda Smile takie CP będą odpalać swoich kumpli z CP jak ich nie będzie, żeby nie zostawali z tyłu z lvl, a jak nazwać wtedy taką postać jak nie boxa ? 

Kolejna sprawa wiele osób marudzi, że jeśli będzie możliwość odpalenia tylu kont to ludzie będą grali sami itp ... Szczerze to zależy tylko od Was a nie od systemu gry Smile gram już trochę i zawsze jak się logowały osoby odemnie z klanu bądź znajomi, którzy gdzieś tam sobie biegali i pytali o pt odrazu box czy nawet postać którą ktoś zostawiał na expa leciała z pt bo wolałem "żywą osobę" niż coś co stało i nic nie robiło 

Piszecie, że problem będzie przy Rb z boxami Big Grin chce to widzicieć przy tych ustawioeniach buffa jak jedno pt bije antka, valdka albo freye hard .... chyba tyle w temacie 


pozdrawiam Menda Pomisiaj Smile
[Image: ZvLEFZq.png]
Reply
#28
Opinia Myzreala, który nie ma konta na forum.

Nie chce mi się zakładać konta na forum (kto jeszcze używa takich wynalazków?), więc w kwestii boxów: jedyne co ma sens to 1+1. Wtedy każdy gracz liczy się jako dwóch, co umożliwia zarówno farmę solo (w miarę prawdziwe solo, a nie sztuczne party) jak i łatwiejsze składanie właściwych party (wystarczą 3-4 osoby z boxami zamiast 9 czy ile tam jest limit w H5) i ułatwia utrzymanie się mniejszym klanom (liczba "wymaganych" osób spada dwukrotnie). Jednocześnie 1+1 to wystarczająco mało żeby serwer nie wyglądał jak serwer botów i nie dawał przewagi "spoceńcom" którzy gotowi są L2 odpalić nawet na tosterze byleby to jedno dodatkowe konto zalogować.

Decyzja oczywiście należy do admina, ale w moich oczach większa liczba boxów na tak ładnie zapowiadającym się serwerze to jak, za przeproszeniem, namalować piękny obraz a na koniec posadzić na niego soczystego kloca.
Reply
#29
Dzień dobry, też się podzielę osobistym punktem widzenia całości:

INB4 - jestem za 1+1

Odnosząc się do argumentów przedpisców o przewadze spoceńców, która jest mniejsza w przypadku 1+1.
Jeżeli dobrze rozumiem, to spoceńcy mają do dyspozycji 2PC, gdzie gracze z RIGCZem mają 1PC. W konfuguracji 1+1 spoceniec ma dużo większą przewagę (pod kątem solo contentu) niż w przypadku 1+2. Zakładam, że trzy konta to właściwie wszystko czego można chcieć do farmienia solo, jakiś DD, PP/WC i Elf Dyskoteka. Taki układ byłby dostępny dla każdego gracza, a teraz solownik jest skazany na farmienie gorszych spotów, albo na granie nukiem. Tak jak mówiłem wcześniej, jestem jednak za tym układem, bo najwyraźniej tego chce większość graczy, niemniej będę bronił opcji trzech kont.

Sterowanie sześcioma kontami na dwóch pecetach to nie jest takie hop siup, więc wszystkie obawy z tym związane będą miały prawo bytu dopiero jak już postaci będą na tyle ubrane, że bardziej będzie się liczyć logowanie gówna na wejście do Hard Freyi niż postawienie sensownego supportu, ale oczywiście tu mogę się mylić.

Liczba PC jest praktycznie nie do ograniczenia, więc nie wymagajcie od Admina, że wyczaruje Wam bezboksową utopie. Zapisek w regulaminie jest taki, a nie inny (zakładam) z prostego powodu, że dużo łatwiej wyłapać kogoś, kto leci na trzy komputery z ośmioma postaciami na makro niż kogoś, kto wygląda jakby expił kolegę, który akurat poszedł na herbatkę. Jeżeli w regulaminie będzie zapisek "KAŻDY GRACZ MOŻE MIEĆ DWA KONTA I ELO", a już pokazują się osoby, które krew są w stanie przelać żeby nikt czasem nie zalogował trzech, to Seaniel zamiast grania będzie biegał po spotach i sprawdzał nieprawidłowości w zachowaniu każdego party, które ośmieliło się zaprosić do składu trzecią postać. Uważam to za sensowne rozwiązanie, które ani nie dopuszcza jednoosobowego klanu, ale też nie wymęczy ludzi, którzy mają w domu więcej niż jednego gracza, albo zaoferowali się, że kogoś podekspią)

No i cóż, jakie ustawienia ostatecznie wejdą to już nie ode mnie zależy, jednak jeżeli będzie 1+1, ale komputer można będzie odpalić drugi, to najpewniej i tak będę grał na WL/WC/BD czy inny tego typu skład, bo na serwerze x2 farmienia będzie tyle, że aż mi głupio za sobą ciągać ludzi żeby dla mnie potańczyli patrząc jak potrzebuje jeszcze 7 quest itemów, z których kolega nic nie będzie miał. Jeżeli będzie można grać na jednym z trzema boksami, cóż, mam mniejszy rachunek za prąd. Jeżeli będzie 1+1 i zabronione używanie dodatkowych PC, to przyjmę to na klatę i super, nie mam zamiaru tego w żaden sposób obchodzić, ale laptop ma inny adres MAC, a limit IP można obejść choćby hotspotem z telefonu. Także trzeba uważać jak dużo limitów chcemy na to wszystko narzucić, bo może się okazać, że wszyscy będą się świetnie bawić na dwóch postaciach, ale te spoceńce i cwaniaki, o których przewagę się tak obawiacie i tak odpalą sześć kont i będzie nam przykro
Reply
#30
Nie ma oszustwa idealnego. Wszystko prędzej czy później wypłynie, a osoba oszukująca straci. Myślicie, że osoba, której zależy będzie logowała więcej, niż można? Nigdy w życiu. Więcej zaloguje osoba, której nie zależy, bo jak dostanie bana, to machnie na to ręką - a wierzę, że takich będzie mało.
Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)